TUİK Yoksulluk Rakamları Açıklandı

Yoksulluk Rakamları Açıklandı

Yoksulluk rakamları açıklandı. Türkiye İstatistik Kurumu, Türkiyede günlük hayata dair her türlü veriyi edinebileceğimiz araştırmacı kurumumuzdur. Türkiye İstatistik Kurumunun yıllık bazda çalışmalarıyla ülkemizde eğitimden ekonomiye bir çok  alanındaki gelişmelerle alakalı olarak araştırmalar yapılır bunlarla ilgili sonuçlar yıllık düzenli bir şekilde vatandaşlarımızla paylaşılır. Türkiye istatistik Kurumu’nun bu işlemi sayesinde yıllık planlı olarak ülkemizde alakalı olarak verileri ayrıntılı bir şekilde edinme olanağı buluyoruz. Bu kurum sayesinde ülkemizde önceki yıllara bakarak içinde olduğumuz yılı daha ayrıntılı görebiliyoruz. Türkiye istatistik kurumu her yıl yaptığı açıklamalarda işsizlikle alakalı ayrıntılı veriler paylaşarak ülkemizin dünya pazarındaki kalkınma durumunu ve istihdam durumunu gözler  önüne serildi.

Yoksulluk rakamları

İstatistik kurumu 2016 yılı ile alakalı verileri paylaştı. 2016 yılı verileri işsizlik konusunda işler acısı bir durum arz ediyor.  Yeni rakamlara göre ülkemizde işsizliğin 16 milyonu etkileyen bir durum haline geldiği ve ülkemizde yoksullaşan kitle sayısının 16 milyonu aştığı görülüyor. Kurumun verdiği diğer bilgiler arasında sokağa yönelik verilerde yer alıyor.  Sokaktaki hayat içerisinde  enflasyonun etkilerini her daim hissediyoruz. Çarşı pazarda yaptığımız alışverişlerde aldığımız ürünleri önceki yıllardaki fiyatlarıyla bir kıyaslama yaptığımız zaman fahiş fiyat artışları ile karşılaşıyoruz. Türkiye istatistik kurumu’nun 2016 yılı ile alakalı verilerine ulaşmak için tıklayın. 

Kurumun yaptığı açıklamalarla birlikte ülkemizin durumuyla alakalı daha net bir fikir edinebiliyoruz. Sokaktaki hayatın sosyal ekonomik ve daha bir çok alanda yaptığı araştırmalarla ülkemizin gelişmişlik durumunu daha anlamlı bir şekilde ifade ediyor. Yaptığınız haberleri takip edebilmek için ayrıntılı bilgi alabilmek için tıklayın.

Ülkemize ait ekonomik veriler ülkemizdeki istihdam ve işsizlik sayıları ile alakalı  net bilgiler verdiği için ülkemizde yıllık bazda ekonomik gelişimleri veya olumsuz yöndeki hareketliliği görebilmek için istatistik Kurumu’nun verilerini takip etmek önem taşıyor. Ülkemiz önceki yıla göre 120.000 kişi daha yoksullaşmış durumda. Üniversite okuyan umutsuzlaşan genç sayısı her geçen gün artıyor. Üniversite okurken bırakan sayısı her geçen gün artıyor. Ayrıca ÖSYM yeni açıkladığı verilere göre boş kalan kontenjan sayısı üniversitelerde her geçen gün artıyor. Bütün durumların kendi içinde değerlendirilip politika yönüyle bir çözüm aranması gerekiyor. Bizleri takip etmeye devam edin.

Sitemizde bulunan Lys Kalkıyor! 'ni ve Lys kalkıyor, Üniversite giriş sınavı kalkıyor ve Üniversite giriş sınavı nasıl olacak 2018 hakkındaki dilekçe örneğini indirebilirsiniz.

“TUİK Yoksulluk Rakamları Açıklandı” için bir yorum

  1. Merhabalar finans sitemiz için tanıtım yazısı almak istiyorduk.

    Reklam alanlarınız ve fiyatları hakkında e-mail olarak site adresinizle birlikte geri dönüş sağlarsanız seviniriz.

    İyi çalışmalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir