Sandık görevlisi başvurusu 2015

Sandık Görevlisi Olma Dilekçesi 2018

Merhaba arkadaşlar malum seçimler yaklaşıyor. Bir çoğumuz ise seçimlerde görev almayı istiyoruz. 2018 seçimleri 24 Haziran’da gerçekleşecek. Bu gün içerisinde binlerce insan sandıkta görevli olarak yer alacak. Sandıkta görevli olarak yer almanın da bir karşılığı oluyor. Bir gün içerisinde güzel miktarlarda para kazanabilirsiniz. Bildiğimiz kadarı ile 150 TL-300 TL arasında bir para verilmektedir. Bunun için ise yapmanız gereken bazı şeyler bulunuyor.

Kimler Görevli Olamaz?

Her pozisyonda bulunan insan bu göreve başvuru yapamıyor.

  • İdari amirler,
  • Zabıta amirleri ve memurları,
  • Askeri ceza kanununun 3. maddesinde yazılı olan askerler,
  • Milletvekilleri,
  • Milletvekili adayları.

Bu bahsettiklerimiz dışında her isteyen sandık başında görev alabilir.

Nasıl Sandık Görevlisi Olunur?

Her okulda onlarca sandık görevlisi iş başı yapacak. O gün sabahtan akşama kadar orada durması gerekecek. Orada bazı görevleri üstlenecek. Bu o gün içerisinde belli olacak bir durum.

Görevli olabilmek adına YSK’ya başvurmanız gerekiyor. Vereceğiniz bir dilekçe ile bu işi tamamlamanız mümkün. Bazı zamanlarda üst rütbeli insanlar sayesinde YSK’ya gitmeniz bile gerekmeyebiliyor. Bu nedenle etrafınızda sandık görevlisi olanlara nasıl olduğunu sorabilirsiniz. Daha net bilgilere bu yol ile ulaşabilirsiniz.

Sandık Görevlisinin Görevleri Neler?

En büyük görevi ise başından sonuna tarafsız olup, işlemlerin doğru şekilde yapılmasını sağlaması gerekiyor. Ülkemizde her seçimde illa duyuyoruz. Seçimlerde usulsüzlük gibi durumlar maalesef hepimizi derinden üzüyor. Böyle şeyler ile karşılaşmamak adına herkesi samimi olmaya davet ediyoruz.

Kimsenin hakkı yenmemeli. Buna dikkat edilmeli. Oy kullanmayı bilmeyen veya kullanma aşamasında sorun yaşayan insanlara yardımcı olurlar. Yaşlı insanlara yardımcı olurlar. Oyların başkaları tarafından görünmemesi adına odayı düzenlerler. Oyların korunması adına dikkat ederler. Oy pusulalarını ayarlayıp insanlara verirler. Oy kullanmaya gelen insanların imza işlemlerinin tamamlanmasına yardımcı olurlar.

En sonunda ise o sandığın sayımı için birlikte bir görev dağılımı olur. O odada çıkan sandık sonuçları bazen sayılır bazı zamanlarda başka kurumlara sayılması adına yönlendirilir. Bu durum her sene değişebildiğinden net bir şey söylemek istemiyoruz. Burada çalışan tüm arkadaşlarımıza kolay gelsin diyoruz.

Buraya tıklayarak sandık görevlisi olma dilekçe örneğine ulaşabilirsiniz.

Sitemizde bulunan Cumhurbaşkanlığı Şikayet Dilekçe Örneği 'ni ve cimer, cumhurbaşkanlığı şikayet hattı ve cumhurbaşkanlığına dilekçe hakkındaki dilekçe örneğini indirebilirsiniz.

“Sandık Görevlisi Olma Dilekçesi 2018” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir