Özel Sektör İstifa Dilekçesi Örneği

Özel sektör istifa dilekçesi örneği ile kendi istifa dilekçenizi hazırlayabileceksiniz. Günümüzde bir çok insan yeni işe başlamaktadır. Bir çok insan ise bulunduğu iş pozisyonundan istifa etmek istemektedir. İşten ayrılmak istiyorsanız, iş veren sizi işten çıkarmıyorsa yani kendi arzunuz ile işten ayrılmayı düşünüyorsanız, istifa dilekçesi vermeniz gerekmektedir.

İstifa dilekçesi nasıl hazırlanır bunu iyi bilmek gerekmektedir. Özel sektör istifa dilekçesi hazırlamak gerekmektedir. İstifanızı resmiyete dökmek adına bu dilekçeyi gerekli birimlere teslim etmelisiniz. Neresi gerekli birim? Diye soruyorsanız bulunduğunuz iş yerinin insan kaynakları varsa insan kaynaklarına yoksa müdürlüğüne teslim etmeniz gerekmektedir.

Dilekçeyi Hazırlamanın İncelikleri

Özel sektör istifa dilekçesi hazırlama hakkında vereceğimiz tüyolar ile dilekçenizi daha iyi hazırlama şansınız olacaktır. İstifa dilekçesi yazarken bazı hususlara dikkat etmeniz dilekçenizin daha güzel olmasını sağlayacaktır.

  • Özel sektör istifa dilekçesi hazırlarken istifa etmek istediğinizi belirten net cümleler kurmalısınız.
  • Dilekçeniz sade, öz ve anlaşılır olmalı.
  • Düzgün Türkçe kullanılmalı.
  • Tarih, başlık ve kişisel bilgilerinize mutlaka yer vermelisiniz.
  • Elle değil, bilgisayardan yazılmalı a4 çıktısı olabilir.
  • A4 kağıdının düzenine önem vermelisiniz. Kenarlardan eşit boşluk bırakılmalı.
  • Yazı puntosu 12 olmalı. Başlığın puntosu 14 olabilir. Dikkat çekmesi açısından.
  • Eleştirel cümlelere yer verilmemelidir. Nedeninin aşağıda açıklayacağız.
  • Kibar cümleler kullanılmalıdır. En sonda ”saygılarımla arz ederim” gibi kelime zincirlerine yer verilmelidir.
  • İstifa nedeninizi belirtmek zorunda değilsiniz, isterseniz belirtirsiniz.

Özel sektör istifa dilekçesi nasıl yazılır diye merak ediyorsanız yukarıda belirttiğimiz maddelerde bu sorunun cevabını açıkladık. Dilekçede eleştirel cümleler kullanmamalıyız. Neden diye soracak olursanız, bir sonraki iş başvurunuzda önceki yeri referans göstermeniz iş başvurusu yapacağınız yeri çok etkileyecektir. Bu sebeple zaten işten ayrılıyorsunuz kötü ayrılmanın hiç bir faydası olmaz. İyi ayrılmanın ise illa faydası olacaktır.

Özel Sektör İstifa Dilekçesi Örneği

Tarih: ../../… (Sağ üst köşe)

XX Şirketi İnsan Kaynakları Müdürlüğü’ne

../../… – ../../… tarihleri arasında şirketinizde satış sorumlusu görevini yapmış bulunmaktayım. Görevimden kendi isteğim ve arzularım doğrultusunda ../../…. tarihi itibari ile istifa ediyorum. Çalışma sürem boyunca emeğimin karşılığını maddi ve manevi şekilde aldığım için teşekkür ederim.

İstifam ile ilgili gerekli işlemlerin yapılmasını rica ederim.

Saygılarımla,

İsim Soyisim

Adres

İletişim

T.C kimlik no

Sitemizde bulunan 2018 Sandık Görevlisinin Görevleri Neler? 'ni ve sandık görevlisi iptali dilekçesi ve sandık görevlisi olma dilekçesi hakkındaki dilekçe örneğini indirebilirsiniz.

“Özel Sektör İstifa Dilekçesi Örneği” üzerine 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir