Motorlu Taşıt Vergisine Zam

Motorlu Taşıt Vergisine Zam

Motorlu taşıt vergisine zam yapıldı. Son günlerde gündemden düşmeyen en popüler konulardan bir tanesi de bu zam haberi. Bu haberi gündem yapan, öne çıkaran ise tek kalemde yüzde 40 oranında zam yapılması. Bildiğiniz üzere kısa bir zaman önce hükümet ile yetkili sendika arasında memur ve memur emeklisi vatandaşlara yapılacak zamın görüşmeleri yapılıyordu. Bu görüşmeler sonunda yetkili sendikanın imza attığı zam oranına vatandaşlardan ciddi tepki gelmişti.

Yapılan bu zam ise vatandaşların tepkilerini haklı çıkarır nitelikte gerçekleşti. Memur ve memur emeklisine yüzde 3 gibi bir zam gelirken hükümet vergilere yüzde 40 lara varan zamlar yapınca bu ciddi tepkileri doğurdu. Her geçen gün ekonomimizin büyüdüğünü ve dünyada en çok gelişen ülkeler arasında olduğumuzu savunan hükümet öyleyse neden bu kadar zam yapıyor?

Motorlu taşıt vergisine zam yapıldı

Ülkemizde bir krizin baş gösterdiğini savunan kitlenin tezine karşı hükümetin içinde bulunduğu bu zam haberleri şaşkınlık yaratıyor. Açıklama yapan Maliye bakanı tatmin edici cevaplar veremezken orta direğin belini kırıcı bu hamleler bakalım neler doğuracak? Bu yılın çalışanlarına yapılan zamlar enflasyona vatandaşı ezdirmiş durumda. Sokaktaki pahalılık ile mücadele eden vatandaş artık daha çok kısmak zorunda kalacak. Anlaşılan o ki devletimizin acil sıcak paraya ihtiyacı bulunuyor. Büyük Türkiye söyleminin altını oyan yine bu yapılan zamlar oluyor. Yıllık oranda ülkemizde yapılan zamları düşündüğümüz zaman memur ve memur emeklisinin maaşına yapılan zaman enflasyon altında ezildiğini görmekteyiz.  Zamlar bir zam niteliği görmediği  gibi vatandaşların aldıkları maaşların enflasyon değerine ulaşmasını bile sağlamıyor. Haberin ayrıntısı için tıklayın.

Ülkemizde bir çok alanda ciddi yatırımlar yapılıyor. Hükümetin bu yönde söylemlerin neticesinde ekonomik kalkınma açısından ciddi adımlar atmış görünüyoruz. Bu çerçevede baktığımız zaman ülkemizin elde ettiği gelirlerin refah seviyesine yansımadığını maalesef ki görüyoruz. Son yıllarda artan enflasyon ve sokaktaki pahalılık bütün vatandaşların tepkisine yol açıyor. İlaveten hükümetin koymuş olduğu bu zamlar da vatandaşın cebini yakmaya devam ediyor.  Sitemizdeki haberleri takip etmeye güncel bir şekilde devam ediniz. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Sitemizde bulunan Telgrag Nasıl Çekilir? 'ni ve Samuel morse, Telgraf kullanımı ve telgraf nasıl çekilir hakkındaki dilekçe örneğini indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir