Memur Zamları 2017

Memur Zamları 2017

Lisans
Dil
Dosya Boyutu
Üretici
İşletim Sistemi
Eklenme Tarihi2 sene önce
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen indir ()
kez indirildi

Puanlama

Memur zamları 2017

Memur zamları ne kadar? Memurların gözü kulağı ne zamandır 2017 sonrasını kapsayacak 2018 ve 2019 yılları içerisinde uygulanacak zammın belirlenme sürecindeydi.  Ve bu rakamlar yakın bir zamanda belli oldu. 2 milyona yakın memuru ilgilendiren bu gelişmeler önümüzdeki yıllarda memura uygulanacak olan  zammın belirlenmesi ile son buldu.  Haberlerden takip ettiğiniz gibi hükümet ile yetkili sendika bir süredir yapılacak zamlar üzerinde görüşmeler yapıyordu fakat görüşmeler sonunda bir sonuca varılamadı.  Konunun hakem heyetine kalmaması için eğitim birsen genel başkanı sonuç olarak hükümetin son teklifini kabul etti.

 Yeni zamlara göre en düşük memur maaşı ne kadar olacak?

En düşük memur maaşı 2929 TL ye yükseldi.

Yeni yıldan itibaren uygulanmaya başlanacak olan zam 2018 ve 2019 Yıllarını İçeren 4. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde gecikmeli olsa da anlaşma sağlandı.Memurları ve Memur emeklisini ne kadar mutlu edecek bilinmese de Memur ve memur emeklisi maaşlarına 2018 yılı ilk 6 ay için; yüzde 4, İkinci 6 ay için; yüzde 3,5 zam yapıldı. 2019 yılı ilk 6 ay için; yüzde 4, İkinci 6 ay için; yüzde 5 oranında zam yapılması konusunda anlaşma sağlandı. Bu üzerinde uzlaşılan anlaşma sonrasında yaşananlar yaklaşık 2 milyon memur ile sayıları 1 milyona yaklaşan memur emeklisine ilgilendiriyor.

Peki bu yapılan zam maaşları ne kadar yansıyor?

Yetkili sendikanın en çok eleştiri aldığı konulardan bir tanesi de memurun maaşını enflasyona ezdirdiği yönünde.  Ülkemizdeki ekonomik ilerleme ve sokaktaki enflasyon göz önünde bulundurulduğunda memurun ve memur emeklisinin aldığı maaşın bir zam değeri taşımadığını görüyoruz.  Bu yeni yapılan düzenlemeyle en düşük memur maaşının 2900  liralara ulaştığını görüyoruz. Fakat memurun aldığı maaşın yanında çarşı ve pazardaki yıl içerisindeki zamlara baktığımız zaman bu gelirin yetersiz olduğunu görüyoruz.

Yetkili sendika hükümetin ilk Teklifi olan 3+3 karşısında büyük tepki göstermiş ve bu teklifin kabul edilemez olduğunu söylemişti. Fakat daha sonraki görüşmelerde hükümetin küçük değişikliklerine razı geldi. Bu haberler sonrasında 2 milyon memur ve memur emeklisi sosyal medya üzerinden yetkili sendikaya tepkilerini gösterdi. Ayrıca bakan enflasyonun altında kaldığı durumlarda enflasyon farkını memur ve memur emeklisine eklenti olarak vereceklerini ifade etti. Böylelikle bir zam maratonunun daha sonuna gelindi memurlar ne kadar memnun zamanla göreceğiz.

Ayrıntı için tıklayınız

Sitemizde bulunan Tüketici Hakem Heyetine Başvuru 'ni ve 2017 tüketici hakları, Tüketici Hakem Heyeti Şikayet Dilekçesi ve tüketici hakları hakkındaki dilekçe örneğini indirebilirsiniz.

kez indirildi
Alanya Escort