Doğalgaz Açma Kapama Bedeli İadesi

Doğalgaz Açma Kapama Bedeli İadesi

Doğalgaz açma kapama bedeli iadesi nasıl yapılır? Bu haberimizde milyonlarca doğalgaz abonesini ilgilendiren bir konuya değiniyoruz. Bildiğiniz üzere doğalgaz dağıtımı özel sektörün eline geçmiş durumda. Hal böyle olunca özel sektördeki uygulamalar abonelerin hayatlarında etkili oldu.  Doğalgaz abonelerinin en çok şikayet ettiği konulardan bir tanesi  doğal gazlarının kapatılarak cezai yaptırıma tabi tutulmalarıdır.  Devlet doğal gaz dağıtımından el çektiğinden beri özel sektör yaptığı bir takım uygulamalarla vatandaşın tepkisini çekmeye devam ediyor.  Devlet her ne kadar özel sektörün vatandaşlara uyguladığı hizmetleri denetime tabi tutsa da maalesef bir takım eksiklikler görülebiliyor. Doğal gaz dağıtım firmaları normal şartlarda doğal gaz faturasının son ödeme tarihinden  İtibaren bir hafta süre içerisinde abonelerine ihtarname götürerek durumu tebliğ etmelidir. Fakat vatandaşlarımızdan aldığımız şikayetlere göre doğalgaz şirketleri son ödeme tarihinden itibaren bir hafta içerisinde vatandaşlarımıza ihtarname göndermeden doğal gazlarını direk kesme yoluna gidiyor.

Doğal gaz dağıtım firmaları bu tür uygulamalarıyla vatandaşlardan tepki çekmeye devam ediyor. Ülkemizde tüketici olarak bu konularda başvurabileceğiniz bir çok kurum uzanıyor. Öncelikle doğal gazınız kesildiği zaman dağıtım firmasına ulaşarak durumu izah edebilirsiniz. Son ödeme tarihinden itibaren kendimize ihtarname ulaşmadığını ve bu durumda tüketici olarak mağdur olduğunuzu belirtebilirsiniz.  Eğer olumlu bir yanıt alamazsınız vatandaş olarak cumhurbaşkanlığı şikayet hattına başvurabilirsiniz. İlgililer dağıtım firmalarının denetleyici kurumuna durumu bildirerek gerekenin yapılmasını isteyeceklerdir. Enerji kurulu doğal gaz dağıtım firmasına ulaşarak talebiniz çerçevesinde tüketiciye ihtarnameyi ulaştırdıklarını kanıtlamalarını isteyecektir. Eğer dağıtım firması size bir ihtarname verildigini ispatlayamazsa bir sonraki ayın faturasından  ödemiş olduğunuz açma kapama bedeli düşülecektir. Bir vatandaş olarak sizlere hayatınızın her alanında dilekçe yazmayı rahatsız edici bir durumla karşılaştığınızda bunu ilgililere bildirmenizi tavsiye ediyoruz.  Bu sayede bütün kurum ve kuruluşlar vatandaşlar açısından da bir denetim altında olacağından işlerini daha dikkatli yapacaklardır. Bazen yaptığınız bir şikayetle sesini çıkaramayan başka kimselerin de hakkını arayabilirsiniz. Cumhurbaşkanlığı şikayet hattı için tıklayın. 

Doğalgaz açma kapama bedeli

Doğalgaz açma kapama bedeli iadesi nasıl yapılır?

Ayrıntılı bilgi için sayfamızı takip edin.

Sitemizde bulunan Şikayet Dilekçeleri Örnekleri 'ni ve adıma açılmış hat şikayet dilekçesi, şikayet ve şikayet dilekçesi hakkındaki dilekçe örneğini indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir