Cv Nasıl Hazırlanır?

Cv Nasıl Hazırlanır?

Cv nasıl hazırlanır? Cv hazırlarken nelere dikkat edilmelidir? Cv özellikleri nelerdir? Cv nedir, ne işe yarar? Gelişmiş ülkelerde iş başvurularında kullanılan yöntemleri ülkemizde yakından takip etmekte. Üniversite sonrası iş bulma girişimlerinde bize fayda sağlayan bu uygulamayla işverenler hakkımızdaki bir çok bilgiyi kolayca edinebiliyor. Mesleki bilgilerimizi ve eğitim bilgilerimizi ayrıntılarıyla cv bilgilerinize ekleyebilirsiniz.

Cv nasıl hazırlanır ?

Cv, iş arayan kişilerin o güne kadarki edindikleri tecrübelerini, referanslarını, eğitim bilgilerini, mesleki yeterliliklerini ve sertifikalarını belgelendirdikleri bir özgeçmiş dosyasıdır. Cv içeriğindeki belgeler yoluyla işverenler, çalışmak için aday olan kişiler arasından daha kolay seçim yapabiliyorlar. Bu dosyayı iyi bir şekilde doldurmak bize çalışma hayatı açısından ciddi avantaj sağlayacağı gibi iş bulma bağlamında da ekseriyetle pozitif ayrımcılık sağlayacaktır.

İş hayatının yoruculuğu ve sıkıcılığı bir yana artık ülkemizde işsizlik öyle bir boyuta ulaşmış durumdaki devlet istihdam oranlarını sınırlandırdığı için özek sektör tek iş kapısı olma konusunda ilerliyor. Bu ülkede yaşayan genç adaylar olarak artık kendimizi geliştirmek adına alternatif bir takım elzem yollar bulmak durumundayız. İyi bir cv hazırlamak için öncelikle doyurucu bir cv içeriği yaratmak mecburiyetindeyiz. Bunun nasıl olacağına gelecek olursak akademik gelişimin yanı sıra kişisel gelişim de artık çok mühim bir konu olarak karşımıza çıkacaktır. Rekabetin olduğu bir iş sahası yaratılmış durumda. Bu şartlar altında iyinin hep daha iyisi vardır anlayışı ile işverenler az para vererek hep daha iyi personel çalıştırmanın yollarını arıyor. Böyle bir piyasada gerek akademik gerek kişisel her anlamda kendimizi iyi yetiştirmek zorundayız. Bir ülkenin kalkınmadaki gelişiminin refahına tam manada yansımadığı bizim gibi ülkelerde üzgünüz ki vatandaşlar işverenler tarafından ezilebiliyor. Bu itibarla kaliteli personel olmak için yine bizim bir şeyler yapmamız gerekiyor.

Üniversite hayatımız boyunca akademik eğitim sürecinde ek bir takım faaliyetlerde bulunarak kendimize avantaj sağlayacak süreçler yaratmalıyız. Cv içeriğini doyurucu ve cazip yapmak için çalışmalıyız. Aşağıdaki linke tıklayarak sizin için paylaştığımız örnekleri inceleyebilir ve kendi adınıza uyarlayabilirsiniz.

Ayrıntı için tıklayınız.

Cv Nasıl oluşturulur?

Cv Nasıl oluşturulur?

Günümüzde işsizlik oranları bir hayli artmış durumda. İstihdam olanakları kamu alanında gittikçe sınırlı bir hale geliyor. Bu halde iş bulmak istiyorsanız artık özel sektörün kapılarını çalmak durumundasınız. Özel sektördeki kurum ve kuruluşlar çalışanlarından asgari düzeyde fayda sağlamak adına artık işe alacakları kişiler hakkında derinlemesine bilgiler istiyorlar. İşte burada cv nasıl oluşturulur sorusuyla karşılaşıyoruz. Cv nedir ? İdeal cv nasıl yazılır ? İçeriğinde neler barındırmalıdır beraber bir gözden geçirelim.

CV Hazırlarken Dikkat Edilecek Hususlar

 • Cv yazarken  çok uzun tutmamalıyız. Gereksiz bilgi ve dolaylı anlatımdan kaçınmalıyız.
 • Çok uzun paragraflar yazılmamalıdır.
 • İnternet adresleri dışında kelime ve cümlelerin altı ekseriyetle çizilmemelidir.
 • Cv ye atacağımız resim takım elbiseli ve şık olmalıdır.
 • İçerikte imla ve noktalama kurallarına özen göstermeliyiz.
 • Birinci ya da üçüncü tekil kişi ağzı ile yazılmalıdır.
 • Hangi pozisyona başvuruyorsak o konumla alakalı bir ön yazı yazmak bizim için avantaj olabilir.Neden burada çalışmak istediğinizi belirtebilirsiniz.

CV’de Nelerden Bahsetmeli

CV içeriğinde neler barındırmalı ? Kariyer hedefleri,kişisel bilgileri, almış olduğu eğitim bilgileri,edinmiş olduğu çeşitli sertifikaları, stajları ve daha önce çalışmış olduğu yerlerdeki deneyimleri, çalıştığı konumlar hakkındaki tecrübeleri, bu işin referanslarından kesinlikle bahsedilmelidir. Etkili, sade, açıklayıcı ve bilgilendirici olan CV’ler işe alım konusunda rakiplerden bir adım önde olmanızı sağlayabilir. CV’ler ters kronolojik sıra ile yazılırsa daha etkili olurlar. Günümüzde iş piyasası ciddi bir yarış içeriyor bu nedenle cv’nizin kabarık olması doyurucu olması gerekiyor. İyi seviyede İngilizce ve ciddi referanslar iyi bir iş başvurusu konusunda sizlere kapılar açacaktır.

İş ve işçi bulma kurumuna yapılan başvurularda dahi cv gerekecektir. Doyurucu bir cv hazırlamanız iş hayatına atılmanızı kolaylaştıracağı gibi sizlere bir çok kapıyı da aralayacaktır. Cv içeriğinde ayrıca kariyer hedeflerinizi de yazabilirsiniz. Kariyer planlamanız ve hedefleriniz işverenin dikkatini çekecektir  çünkü hedefi olan insanlar hayatında anlamı oturtmuş insanlardır. Aşağıdaki örnek üzerinden inceleyerek yazmak istediğiniz cv yi yazabilirsiniz. Yazdığımız hususlara dikkat etmenizi öneririz. İyi bir cv iyi bir işe açılan kapıyı doğurur.

Örnek cv indirmek için linke tıklayın.

Cv örneği indir

Cv örneği indir

CV profesyonel iş yaşamında, part-time, full-time ve dönemsel iş ve staj başvurularında kullanacağınız ve sizi mülakata kadar götürebilecek özgeçmiş bilgilerinizi içeren bir belgedir.
* ‘Bizim için neler yapabilir?’
* ‘Bilgi ve yetenekleri nelerdir?’
* ‘Kişisel özellikleri, değerleri nelerdir?’
* ‘Özellikleri işin gerektirdiği özellikler mi?’
Özgeçmişiniz bu tür sorulara cevap verebiliyor nitelikte olmalıdır. Kısacası, özgeçmişiniz işverenlere;
• ‘Ben bu işi yapabilirim.’
• ‘Ben bu işi istiyorum.’
• ‘Ben bu işe ve firmaya uyum sağlayabilirim’ mesajlarını verebiliyor olmalıdır.

CV HAZIRLAMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE…

Özgeçmiş hazırlamaya başlamadan önce hedefinizi belirlemeli ve bu hedefe yönelik olarak özgeçmişinizi hazırlıyor olmalısınız. Özgeçmişinizi genel olarak bilgi, beceri ve başarılarınızı yansıtmak üzere hazırlayabilirsiniz. Ancak, spesifik olarak bir pozisyona başvuruda bulunuyorsanız, özgeçmişiniz o işin gerekliliklerine göre hazırlanmış olmalıdır. Söz konusu iş için gerekli bilgi, beceri ve kişilik özellikleri incelenerek hazırlanmış özgeçmiş daha başarılı sonuç verecek ve o işe sizin diğer kişilere göre daha uygun olabileceğinizi gösterebilecektir. Diğer bir deyişle, tek ve standart bir özgeçmiş yerine, başvurulan işin özelliklerine göre şekillendirilmiş özgeçmişler hazırlamak daha yararlı olacaktır.

CV YAZARKEN NELERDEN BAHSETMELİYİM?

Kişisel Bilgiler: İsim, soyadı, adres, telefon, e-mail, doğum tarihi gibi bilgilerden oluşur.
Kariyer Hedefi: Kısa ve öz bir şekilde kariyer hedefinizi, istediğiniz işin niteliklerini tanımladığınız alandır.(Eğer kapak sayfasında kariyer hedefinizden bahsettiyseniz özgeçmişinizde tekrar bahsetmenize gerek olmayabilir.)
Profesyonel Deneyim (İş Deneyimi):Yeni mezun değilseniz yani yeterli iş deneyiminiz varsa ilk olarak en önemli madde olan iş deneyiminin yazılması daha iyi olabilir. Fakat iş deneyiminiz az, yeni mezun veya öğrenci iseniz önce öğrenim bölümünü daha sonra ise -yaptığınız stajlarla beraber- iş deneyimi bölümünü yazmanız daha iyi olur. En son iş deneyiminizden başlayarak tüm iş deneyimlerinizi, söz konusu işlerinizdeki sorumluluk ve başarılarınızı belirterek yazacağınız alandır. Burada önemli olan tarihler arasında tutarsızlık olmaması, sorumlulukların öz olarak yansıtılabilmesidir.
Eğitim: En son eğitim bilgilerinizden başlayarak, bu konudaki kariyerinizi belirteceğiniz alandır.
İşle İlgili Beceriler: İş yaşamınızda önemli olabileceğini düşündüğünüz teknik ve teknik olmayan bilgi ve becerilerinizi içerir. Bilgisayar ve yabancı dil bilgisi, teknik bilgi ve beceriler burada yer alabilecek bilgilerdir. İlgi alanları, ödüller, gönüllü faaliyetler, yayınlanmış eserler gibi bilgiler başvurulan iş ya da kariyer hedefleri açısından önem taşıyorsa bahsedilmelidir.
Referanslar: İsteğe bağlı olarak yer alacak bir bölümdür. Belirtilecek bir referans varsa yazılmalı yoksa bu alan özgeçmişte yer almamalıdır. Referans olarak belirtilecek kişilerin daha önce birlikte çalışılmış kişiler olması tercih edilmelidir. Aynı zamanda, referans olarak belirtilen bu kişilerin önceden izinlerinin alınmış olması da oldukça önemlidir.

CV YAZARKEN DİKKAT EDİLECEKLER

• Olumlu olun.
• Başvurduğunuz pozisyon ya da kariyer hedefinizle ilgili olmayan özelliklerinizden bahsetmeyin.
• İlgi alanlarınız, gönüllü çalışmalarınız gibi faaliyetlerinize başvurduğunuz işle çok alakalı olmadıkça yer vermeyin.
• Cv’nizin kendi içinde tutarlı olmasına çok dikkat edin. Önemli başarılarınızın üstünde durun.
• Eğer 3.0’ın üzerindeyse GNO’nuzu mutlaka ekleyin.
• Özgeçmişin size işi değil görüşmeyi sağladığını unutmayın.

CV’NİZİN ZAYIF YÖNLERİNİ KUVVETLENDİRİN

“Gençlik Faktörü”
Eğer gençseniz bunu bir avantaj olarak sergileyebilmelisiniz. Örneğin; siz tecrübeli insanlardan, belki daha az paraya, daha az cazibeli görevlerde, uzun veya tercih edilmeyen saatlerde, belli bir konuda uzmanlaşmanıza olanak tanımayan çok yönlü bir pozisyonda çalışabilirsiniz.

“Yeni mezunum yeterince tecrübem yok”
Yeni mezunsunuz ve başvurduğunuz pozisyonda sizinle aynı eğitim seviyesinde fakat daha tecrübeli kişilerle yarışıyorsunuz. Bu durumda okulunuzu bir iş tecrübesi olarak düşünün ve başvurduğunuz pozisyonla ilgili aldığınız derslerden, konuya yakın olacak projelerinizden ve bütün bunların size sağladığı bilgi ve becerilerden söz edin. Pozisyonun gerektirdiği tüm bilgi ve becerilere ve bunları talip olduğunuz işte uygulayabilme potansiyeline ve yeteneğine sahip olduğunuza karşınızdakini ikna edecek şekilde yazın.

“İş/Kariyer hedefimi koyamadim”
İş/Kariyer hedefinizi CV’nize koymak zorunda değilsiniz. Eğer gerçekten kendinize henüz uzun vadeli bir hedef belirliyememişseniz, kısa süreli hedefler koymakla başlayın. Bunu yaparken aynı zamanda başvuracağınız pozisyonu da düşünerek hedeflerinizi belirliyebilirsiniz. Ayrıca, değişik işyerlerine yaptığınız başvurularda değişik is/kariyer hedefleri koyabilirsiniz.

CV TÜRLERİ

Kronolojik cv, eğer son çalışılan iş başvurulan işle paralellik taşıyorsa yararlı olabilir. Kariyer değişikliği yapmak isteyen, çalışma hayatına ara vermiş kişilerin kronolojik özgeçmiş kullanmaları olumsuz sonuç verebilir.
Kronolojik bir CVde neler bulunmalıdır:
1. Amaç
2. Öğrenim durumunuz
3. İş deneyiminiz
4. Faaliyetleriniz/ kazandığınız madalyalar, belgeler
5. Becerileriniz

BOŞ CV İNDİR;

 • Resimli cv örneği indir
 • Word formatında örnek siviler
 • İş başvurusu için cv örneği download
 • İngilizce cv örneği download
 • Cv örneği indir
 • Boş cv doldur
 • Cv örneği indir 2015 İş Başvurusu İçin Boş Sv Sivi Örnekleri, resimli word excell hazır basit kolay cv örnekleri nasıl doldurulur nedir.

Cv doc word download

Cv doc word download

CV profesyonel iş yaşamında, part-time, full-time ve dönemsel iş ve staj başvurularında kullanacağınız ve sizi mülakata kadar götürebilecek özgeçmiş bilgilerinizi içeren bir belgedir.
* ‘Bizim için neler yapabilir?’
* ‘Bilgi ve yetenekleri nelerdir?’
* ‘Kişisel özellikleri, değerleri nelerdir?’
* ‘Özellikleri işin gerektirdiği özellikler mi?’
Özgeçmişiniz bu tür sorulara cevap verebiliyor nitelikte olmalıdır. Kısacası, özgeçmişiniz işverenlere;
• ‘Ben bu işi yapabilirim.’
• ‘Ben bu işi istiyorum.
• ‘Ben bu işe ve firmaya uyum sağlayabilirim’ mesajlarını verebiliyor olmalıdır.

Doc formatında yani microsoft word veya open office gibi editör bir program ile düzenleyerek cv örneğini istediğiniz makama sunabilirsiniz.

Cv doc word download 2015

English cv download

İngilizce iş başvurusu örneği

İngilizce iş başvurusu örneği ve ingilizce mektup örnekleri

Friendly Letter / Arkadaşlık Mektubu

506 Country Lane
North Baysville, CA 53286
December 16, 2004

Dear Susan,

It feels like such a long time since the last time I saw you. I know it’s only been several weeks since I saw you. So far my summer has been great!

I spend my all my weekends at the beach. I am getting a nice tan and you can no longer say I am paler than you. I have been playing lots of volleyball, surfing and building a nice collection of sea shells. Just this past weekend I took second place in a sandcastle building contest!

On the weekdays I work. I drive an ice cream truck around and sell ice cream to the kids. It is so cool. It is a combination of the two things I love most, ice cream and kids. The pay isn’t too great but I love the job so much.

I hope the summer’s been going well for you too. There’s only a month and a half left in summer vacation and after that it’s back to school. Would you like to meet up some time to before school starts?

Your friend,
Signature

**

Making a complaint Şikayet Mektubu

112 Victoria Road

Chelmsford

Essex CM1 3FF
Tel: 01245 33433
Allan Deal Builders
35 Green St
Chelmsford
Essex CM3 4RT
ref. WL/45/LPO 13/6/2000

Dear Sirs,
I confirm my phone call, complaining that the
work carried out by your firm on our patio last
week is not up to standard. Large *****s have
already appeared in the concrete area and
several of the slabs in the paved part are
unstable. Apart from anything else, the area is
now dangerous to walk on.

Please send someone round this week to redo
the work. In the meantime I am of course
withholding payment.

Yours faithfully,
W. Nicholas Cotton

**

Refarans Mektubu Örneği:

Sample reference letters written by the employer.
I was a candidate for a position with the organization as a Mr.Bulut O …. I want to suggest. 2012 – The staff of his position as an assistant, office 2006 used in the cloud.Mr.Bulut did an excellent job in this position, and during his tenure with the office was an asset to our organization. He is an excellent oral and written communication skills, highly organized, work independently and be able to follow through to ensure that the job gets done.

During her tenure with XXXX, Bradley was responsible for overseeing the department office assistants. These assistants, under the direction of Mis. Ayşe, the office responsible for most of the basic administrative and clerical functions. Cloud various aids to maintain effective office operations planned and managed efficiently.

Mr.Bulut is always willing to offer her help and customers, employers and other professional organizations, including the office was a perfect fit with many components provided by. He will be an asset to any employer and I recommend her for any endeavor she chooses to pursue.

Regards,

Jane Smith

**

İŞ BAŞVURU MEKTUP ÖRNEGİ

Sample Job Application Letter

John Donaldson
For eight Sue
Smithtown, CA 08067
909-555-5555
john.donaldson @ emailexample.com

History

Bulut O…
XYZ Company
87 Delaware Road
Hatfield, CA 08065

Dear Mr. Gilhooley

I am writing to apply for the position of programmer Times Union declared. As requested, a completed job application, my certification, enclosing my resume and three references.

This is a very interesting opportunity offered in the list, and my strong technical experience and education will make me believe that a candidate for this position is very competitive. The most important for success in this position with a strong following:

I live use applications successfully designed, developed and supported
I am constantly striving for excellence
Provide exceptional contributions to customer service for all the customers I
With a Bachelor’s degree in Computer Programming, a software development project have a full understanding of the full life cycle. I also have experience in learning and excelling at new technologies as needed.
For more information, see about my experience in my resume.

bulut,o… @ emailexample.com I or my cell phone, can be accessed at any time by e-mail at 909-555-5555.

Thank you for your time and consideration. I look forward to speaking with you about this employment opportunity.

Sincerely,

MR. Bulut  O….

Adınız
Adresiniz
Sizin Şehir, Eyalet, Posta Kodu
Telefon Numaranız
E-posta

Tarih

Ad
Başlık
Organizasyon
Adres
Şehir, Eyalet, Posta Kodu

Sevgili Bay. Ms /. Soyad:

Ben XYZ reklamı Koordinatörü konumda ilgileniyorum.Benim özgeçmiş yorumunuzu için eklenmiştir. Benim ile ilgili deneyim ve mükemmel yetenekleri göz önüne alındığında bu iş açılış için göz seviniriz. Benim becerileri bu pozisyon için ideal bir maç vardır.

Sizin Koşullar:

 • , Kayıt yönetimi müşteri sorunlarını çözme, bölüm politikalarının risk yönetimi ve acil, uygulama ile ilgili de dahil olmak üzere Öğrenci Merkezi ve diğer tesislerde akşam işlemleri, sorumludur.
 • Işe, eğitim ve personel yönetimi ile yardımcı olur. Istatistik ve envanter Koordinat.
 • Öğrenci kadrosu ve güçlü kişiler arası becerilerin denetiminde deneyimi de tercih edilmektedir.
 • Iyi sürüş kaydı ile geçerli Minnesota ehliyet. Gerekli farklı sitelere seyahat yeteneği.
 • Üniversite programlama ve yönetim deneyimi.

Benim Nitelikler:

 • Kursları, tasarım ve program yazılım yönetmek müşteri sorunlarını çözmek, bölüm politikaları uygulamak ve öğrencileri, öğretim üyeleri ve personel için bir kişi olarak hizmet için öğrencilerin kayıt olun.
 • Kiralama, eğitim, planlama ve personel yönetimi, yönetmek tedarik stok ve sipariş.
 • NTSA defansif sürüş sertifikası ile Minnesota ehliyet.
 • Üniversite programlama ve yönetim konusunda geniş deneyime.
 • Mükemmel kişilerarası ve iletişim becerileri.

Ben senin benim kimlik ve deneyim gözden geçirmek için zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Yine, göz için teşekkür ederiz.

İngilizce öz geçmiş Cv Nasıl Yazılır örnek

NAME SURNAME Address: A Caddesi B Sokak No:11/2 Sisli / Istanbul Phone: (+90) 532 999 99 99 E-Mail: namesurname@gmail.com Born: Feb 9, 1989 – Istanbul

Career Objective: To pursue a career in the marketing department of a leading multinational company

Education:

X University, Istanbul (2008-2013) Management B.A, GPA: 3.50/4.00 Y University, London (2012) International Management B.A, GPA: 3.60/4.00 Z Anatolian High School, Istanbul (2003-2008) Turkish- Math Track, GPA: 4.95/ 5.00

Internship/ Work Experience:

July 2012 – Present: ABC Turkey, Marketing Intern                                                    Istanbul

 • Supporting the Homecare Business Unit in all marketing processes
 • Running and supporting marketing projects
 • Preparing reports and being in contact with agencies

March 2011 – April 2011: DEF Ltd. Şti., Marketing Communications Intern              Istanbul

 • Taking an active role in the communication department
 • Preparing reports on media relations and customer relations
 • Media monitoring
 • Translation of press releases and related documents

Computer Skills: Microsoft Office 2010 (Word Excel, PowerPoint, Access – Advanced) Language Skills: English (Fluent), French (Intermediate)

Certificates:

February 26, 2012      ABC –  Marketing Challenge 2012 May 12, 2011              DEF – Presentation Skills and Innovation April 16, 2009             GHI Industrial Engineering Club Sector Days- FMCG

Awards:

2012               XYZ National Case Competition Finalist – Rank:3 2009-2012      High honor student at X University 2003-2008      High honor student at Z High School

Affiliations:

2009-Present         X Foundation – Member 2010-2012             X University Film Center – Reviewer 2009-2010             X University Management Club -Columnist at Magazine X

Hobbies: Skiing, tennis, writing

Reference: Available upon request

****

Örnek-2

ADDRESS GOES HERE PHONE, CELL, FAX, EMAIL HERE

YOUR NAME (in an ordinary font size)

Objective To find a job in the sales industry.
Experience 1990—1994 Poe  and Poe, Inc. Winston, MANational Consultant for Sales—Increased  sales from $50 million to $100 million.—Doubled sales  per representative from $5 million to $10 million.

—Suggested new  products that increased earnings by 23%.

1985—1990 Cheeks  and Sons Boston, MACity Sales—Increased  regional sales from $25 million to $350 million.—Managed 175  sales representatives

—Resourced new  techniques for productivity.

1980—1984 Apple  Computers Queensboro, SCJunior Sales Representative—Expanded  sales team from 100 to 200 representatives.—Tripled  division revenues for each sales associate.

—Expanded  sales to include mass market accounts.

Education 1971—1975  Southern Methodist University Dallas, TX—B.A.,  Engineering and Computer Science.—Graduated  Summa Cum Laude.—President of  SAE Fraternity

—Member of  Male A Capella Team

Interests Enjoy traveling,  classically trained pianist, avid writer and reader.

Dear Sir/Madam,

I would like to be considered for a challenging position in a progressive organization, which will allow me to further enhance my professional skills.

I have been working in XXX Company for nine years. Having different responsibilities in this highly competitive multinational environment, I had the opportunity to develop my expertise and capabilities. I am currently Field Marketing Coordinator for East Mediterranean area. My main responsibility is to initiate, develop and implement integrated marketing & communication activities so as to increase brand awareness, loyalty and sales. In my resume, some examples of these marketing activities have been stated.

As a Business Coordinator for four years, my projects for Central Asia have helped business to grow and to increase brand awareness to highest levels. I have developed close relationships with strategic distributor partners. With my interpersonal skills and success in persuasion, I have convinced them to work for a common goal.

I will appreciate you considering my attached resume for potential posts related to my professional background and my skills. I will be very pleased to meet you and discuss my career objectives at your earliest convenience.

Kind
Regards,

NAME –SURNAME
PHONE…

 …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………. Victor Freeman 105-40 66th Rd.,#3-D Forest Hills, N.Y.11375- Tel.(718)559-8536 February 24,2012 Patel Consultants, Inc. 1525 Morris Avenue Union, N.J. 06083 Dear Sir: Your advertisement for a computer programmer in today’s Boston Globe interests me very much because many years of experience have guali- fied me to work for a company like yours. Please consider me an applicant. You will find additional information about my gualifications in the enclosed resume. i would appreciate your granting me an interview. Sincerely yours signature Victor Freeman Enclosure …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………. Sayın Yetkili! Boston Globe gazetesi bugünkü sayısında yayınlanan bilgisayar programcısı ilanınızla ilgileniyorum. Bu alanda yılların deneyimine sahip olduğum için kendimi şirketinizde çalışmaya yeterli görüyorum. Beni ilanda yayınlanan pozisyona uygun bir aday olarak değerlendirmenizi rica ediyorum. Niteliklerimle ilgili detaylı bilgiyi ekte yeralan özgeçmişimde bulabilirsiniz. Bana sizinle veya yetkili birisi ile görüşme fırsatı tanırsanız çok memnun olurum. Saygılarımla imza Victor Freeman Ek İngilizce iş başvuru mektubu örneği 2: İkinci bir duruma bakalım. İş arayan kişinin mesleği muhasebecilik olsun. İşle ilgili ilan “New York Times” gazetesinde yayınlanmış olsun. Mektubun İngilizce metni: …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………. Emily Sonne 2141 Starling Avenue,#401 Bronx, N.Y. 10462 March 12,2012 Stephen J.Cobel & Co. 470 Eighth Avenue , Suite 302 New York, N.Y. 10018 Dear Sir: I am writing you because of your advertisemment in the Sunday, March 12, issue of New York Times. 10 years of bookkeeping experience have gualified mme to seek employment at a company like yours. I am enclosing my resume that will inform you of my work expirience as a bookkeeper. I would greatly appreciate your granting e an interview at your convenience . Sincerely yours signature Emily Sonne Enclosure …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………. Sayın yetkili! Ben “New York Times” gazetesinde 12 mart pazar günü yayınlanan ilanınıza istinaden size başvuruyorum. On yıllık muhasebecilik deneyimine sahibim. Bu nedenle kendimi şirketinizde çalışmaya uygun aday olarak görüyorum. Size deneyimlerimle ilgili bilgi verecek olan özgeçmişimi ekte gönderiyorum.Sizin için uygun olan bir zamanda beni kabul ederseniz çok minnettar olurum. Saygılarımla imza Emily Sonne Ek Not: Eğer işle ilgili deneyiminiz azsa, akademik başarılarınızı, akademik ödülleri vb başvuru mektubunda vurgulamayı deneyin.

İş başvurusu dilekçe örneği

İş başvurusu dilekçe örneği

İş başvurusu için genel itibariyle özel firmalar, matbu bir başvuru formu kullanırlar. Her firmada iş başvurusu dilekçe örneği bulunmaz. Firmalar  işe almak istediği personelde aradığı özellikleri, yetenekleri tespit edebilmek ister. Ayrıca personelin çalışacağı iş alanında daha önceden deneyimi olup olmadığını, ne kadar süre çalıştığını, öğrenimini, mezun olduğu okulu, kariyerini, daha önce çalıştığı yerleri ne kadar süre çalıştığını başvuru formundaki ilgili yerlere doldurması talep edilir. Personel iş başvurusu dilekçe örneğini doldurarak firmanın ilgili birimine teslim eder.

Bu sayede işveren işe başlamak isteyen personel hakkında kısa ve öz bir özgeçmiş bilgisine sahip olur. Yine bazı işyerleri iş başvurusu için cv formu doldurulmasını talep eder. İşe başlayacak olan personel cv formu ile firmanın insan kaynakları birimine başvuruda bulunur. İnsan kaynakları iş başvurusu formunu inceler ve personel alımı yapıldığında, iş talebinde bulunan personele ulaşarak iş görüşmesine çağırır. Bazı iş başvuru formları ingilizce doldurulur ve iş başvurularında işe alınacak personelin yabancı dil seviyesi ölçülmesi maksadıyla görüşme ingilizce almanca vb. bir dilde yapılır.

Eğer işe çok sayıda personel alınacaksa, genel itibariyle yapılacak işe yatkın, gerek öğrenim durumu, gerekse fiziksel yapısı ile işe uygun personelleri yeteri sayıda çağırır. Bazı firmalar iş başvuru formlarına puan vererek, işçi alımında öncelikle yüksek puanı olanlardan başlayarak işe çağırır. İş başvuru formunu başvuracağınız firmadan talep edebilirsiniz. Ancak firma tarafından cv örneği doldurarak vermeniz istenirse boş cv örneğini buradan indirebilirsiniz.

Firmalar genel itibariyle işçi alımında işe alınacak personelleri iş görüşmesi için çağırırlar. Bu görüşmede işyerinde çalışan referansları olup olmadığı, neden bu firmayı tercih ettiği, hangi işleri yapabileceği gibi basit sorular sorularak, başvuruda bulunan personel mülakata tabi tutulur.

Eğer başvurduğunuz işyerine tekniker, teknisyen veya yönetici seviyesinde başvuruda bulunmuş iseniz, sizden yukarıda saydıklarımızdan çok daha fazla detay talep edilebilir. İş başvurusu dilekçe örneğini yukarıdaki indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. İş başvurusu dilekçe örneği indir.

iş başvurusu formu, memuriyet iş başvuru formu indir, iş başvurusu dilekçe örneği, işe başlamak için form, iş başvuru dilekçe örnekleri, iş başvurusu için dilekçe örneği, ön yazı örneği, staj başvurusu dilekçe örneği, iş başvurusu ön yazı örneği,
iş başvuru formu, belediye iş başvurusu dilekçe örneği, dilekçe örnekleri, dilekçe nasıl yazılır, iş başvurusu dilekçe örneği 2015, ingilizce iş başvurusu dilekçe örneği indir.

Boş cv doldur

Boş cv doldur

Boş cv doldurmak istiyorum, doldurulmak üzere hazırlanmış cv örnekleri boş cv doldur, resimli veya resimsiz excel word formatında iş başvurusu için ilgili firmaya şirkete sunulmak üzere tanzim edilmiş boş cv doldurmak için yukarıdaki linkten cv özgeçmiş örneğini bilgisayarınıza indirip kullanabilirsiniz.

Boş cv d oldurmak istiyorum, cv örnekleri, cv hazırla, boş cv formu indir, boş cv indir, cv formu, cv hazırlama, kariyer, Boş cv örneği indir Boş cv doldur özgeçmiş örneği indir, word öz geçmiş örnekleri

 

Boş cv doldur

Buraya Fotoğraf

KİŞİSEL BİLGİLER                                                        

 

Adı Soyadı                                        :

Doğum Yeri ve Tarihi                     :

Ev Adresi                                          :

Tel                                                     :                                                                    

Mail                                                   :

 

EĞİTİM

 

 • Lise (19… mezunu)
 • Üniversitesi …………… Bölümü (19… mezunu)

 

İŞ TECRÜBESİ

 

 • Firma adı / Çalıştığı bölüm (Ünvanı / Çalıştığı yıl aralığı)

 

SERTİFİKALAR

 

AutoCAD 2008 İleri seviye 3 boyut ve görselleştirme

3ds Max

 

BİLGİSAYAR BİLGİSİ

 

AutoCAD 2008                         (Çok İyi Düzeyde)

3ds Max 2008                            (Çok İyi Düzeyde)

Donanım                                    (İyi Düzeyde)

MS Windows                             (İyi Düzeyde)

MS Office                                  (İyi Düzeyde)

 

REFERANSLAR

 

Eğitmen                                         AutoCAD Eğitmeni        (0216 355 27 45)

Eğitmen                                         3ds Max Eğitmeni           (0216 355 27 45)

 

DİĞER

 

 • B Tipi  Sürücü Ehliyeti (2001)
 • Sigara kullanmıyor

 

HOBİLER

 

Basketbol, Masa tenisi, Sinema

Resimli cv örneği indir

Resimli cv örneği indir

Resimli cv örneği indir

Resimli cv örneği indirResimli cv örneği indir, fotoğraflı cv sivi civi örneği indir, iş başvurusu için cv örneği indir, boş cv doldur, işe girebilmek için resimli fotoğraflı boş cv örneği doldur, cv doldur, boş resimli fotoğraflı sivi örnekleri doldur.

Resimli sivi örneği, resimli boş cv doldur, resimli cv doldur, örnek boş cv, cv doldur, sv örneği, resimli sv örneği indir

RESİMLİ CV ÖRNEĞİ

Fotoğraf

Ahmet Demir

Çiçek Sok. No: 22/4 Ada Alanca 4/21

Bağcılar, Istanbul

(0219)7865454 – 0532 454545

(0219)7865454 – 0532 4545

E-mail : mail@envato.com

KİŞİSEL BİLGİLER

Doğum Tarihi                    1968

Medeni Durum                 Evli

Askerlik Durumu            Tamamlandı

İŞ TECRÜBESİ

1994 -1998                          ULUSLARARASI BİLGİSAYAR A.Ş, İstanbul

Muhasebe – Finansman Müdürü

 • Muhasebe organizasyonunun kurulması yönetimi ve denetimi
 • Finansman politikalarının geliştirilmesi, yönetilmesi, stratejilerin belirlenmesi, mali konularda raporların oluşturulması ve sunulması
 • Personel ücret bordrolarının hazırlanması ve takibi

1993-1994                           TEZGÖR ELEKTRONİK A.Ş, İstanbul

Muhasebe Müdürü

EĞİTİM BİLGİLERİ

1992                                     Gazi Üniversitesi, Ankara

Yüksek Lisans, Maliyet Muhasebesi

1989                                     Ankara Üniversitesi

Lisans, Maliye Bölümü

SEMİNER ve KURSLAR

Tek Düzen Hesap Planı Uygulama Semineri, 1997, Ankara

Maliyet Muhasebesi, 1996, İstanbul

Windows Excel Kursu, 1995, Ankara

BİLGİSAYAR BİLGİSİ

Logo Gold, Mikro, Eta, Windows 95

REFERANSLAR

İstenildiğinde temin edilecektir.

Tıkla İndir

Boş Cv Sivi Sv Özgeçmiş Örneği İndir

Boş Cv Sivi Özgeçmiş Örneği İndir

Boş cv özgemiş örneğini yukarıda bulunan download indir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Boş cv doldur, boş cv örneği word, cv örnekleri, boş cv formu, boş cv örneği indir, cv hazırlama, boş cv örneği doldur, özgeçmiş örneği, boş cv örneği doc İş başvurusunda kullanılan Boş Cv Sivi Sv Özgeçmiş Örneği İndir örneğini bilgisayarınıza indirerek kullanabilirsiniz. cv örnekleri boş cv  formu boş cv örneği doldur kariyer cv indir boş cv örneği indir boş cv indir word boş cv örneği türkçe doldur.

İş başvurusumu yapacaksınız, Boş cv doldurmak mı gerekiyor. Bunun için sizi diğer adaylardan öne geçirecek bir özgeçmiş’e ihtiyacınız var. Dikkat çeken bir özgeçmiş hazırlamanın lk kuralı unutmayın ki CV formatınız ve sayfa düzeninizdir. Etkileyici bir başlangıç yapmak için , aşağıdaki Özgeçmiş formatlarından kendinize uygun olanı seçin ve boşlukları doldurmaya başlayın. Özeçmiş formatında yer alan yönlendirmeleri takip edip, başvuracağınız şirket ve pozisyonun niteliğine göre derlemeniz yeterli olacaktır.

 • boş cv
 • boş cv örnekleri
 • cv formu
 • özgeçmiş formu
 • özgeçmis örneği indir
 • boş cv doldur