Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü Dilekçeleri

Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü Dilekçeleri

Gıda tarım ve hayvancılık müdürlüğüne dilekçe nasıl yazılır? Bugünkü haberimizde sizlerle gıda tarım ve hayvancılık müdürlüklerine yazılan dilekçe örneklerini paylaşacağız. Ülkemiz gelişim koşulları ve gelirleri açısından değerlendirildiğinde hala bir tarım ülkesi olarak anılıyor. Çünkü gelirlerinin ciddi bir kısmını tarım gelirleri oluşturuyor. Bu şartlar altında ekonomik projeksiyona bakacak olursak uzunca bir süre de bu hal böyle devam edecek diyebiliriz. Ülkemizde devam etmekte olan tarım çeşidi ilkel tarım olarak adlandırılabilir. Avrupa’nın uygulamada olduğu tarım yöntemleri verimlilik ve kalite açısından bizden çok büyük farklılık gösteriyor. Aslında tarımla ihracat yapıp tam bir tarım ülkesiyiz demek de tam olarak durumumuzu karşılamıyor. Bu arada kalmışlık nedeniyle ülkemiz hala ilkel tarım yöntemlerini benimsiyor ve dünya pazarında üzgünüz ki ederi kadar bir yer edinemiyor.

Gıda tarım ve hayvancılık müdürlüğüne dilekçe

 

Gıda tarım ve hayvancılık müdürlüğüne dilekçe nasıl yazılır?

Uygulanan tarım politikaları sebebiyle ülke olarak dünya pazarında yeterli ihracat seviyesini yakalamamız mümkün görünmüyor. Dünyanın gelişmiş devletleri çok az orandaki verimli topraklarından defalarca kat fazla ürün elde edebilirken biz o kadar çok verimli ovamız olmasına rağmen küçücük bir Hollanda’nın ihraç ettiği  geliri sağlayamıyoruz. Bunun tek bir açıklaması var ki o da tarıma gereken önem verilmiyor. Bu konuda çiftçi yeterince bilinçlendirilmiyor ve desteklenmiyor.

Bu şartlar altında çiftçilerin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından ciddi haklı beklentileri doğuyor. Çiftçilere politika olarak küçük desteklemeler yapılıyor gibi gözükse de devlet mahsulün satımında ve piyasaya dağılımında yeterli desteği sağlayamadığından burada ezilen yine çiftçi oluyor. Bu şartlar altında mağdur olan çiftçilerin ilgililerden taleplerde bulunacağı belli şartlar doğuyor.

Gıda tarım ve hayvancılık müdürlüğüne dilekçe

 

Peki çiftçi olarak ilgili kurumlara nasıl dilekçeler yazmalıyız?

Bu haberimizde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlık ve Müdürlüklerine yazabileceğiniz birtakım dilekçe örneklerini sizlerle paylaşacağız. Bu minvalde bu dilekçeler doğrultusunda kendinize uygun dilekçeyi inceleyebilir,indirebilir ve kendinize uyarlayabilirsiniz. Dilekçeleri indirmek ve incelemek için tıklayınız.

Dilekçeyi indir

Dilekçeyi indir

Dilekçeyi İndir

Dilekçeyi indir