Bedelli Askerlik Açıklaması

Bedelli Askerlik Açıklaması

Lisans
Dil
Dosya Boyutu
Üretici
İşletim Sistemi
Eklenme Tarihi2 sene önce
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen indir ()
kez indirildi

Puanlama

Bedelli Askerlik Açıklaması

Bedelli askerlik açıklaması…Bedelli askerlik, askerlik çağını geçen ve işi itibariyle yahut eğitimi sebebiyle askerlik yapmak istemeyen vatandaşlarımızın belirli bir ücret karşılığında askerlik görevinden muaf olmasını ifade eder. Ülkemizde askerli sebebiyle hayatı aksayan bir çok insan bulunuyor. Bu sebeple vatandaşlarımız bedelli askerlik yaparak askerlik görevinden kurtulmak istiyor. Bildiğiniz üzere hükumet belirli aralıklarla bedelli askerlik yapma hakkı tanıyarak vatandaşlarımızı cezadan ve doğan borçların faizinden kurtarıyor. Hatırladığınız üzere bir kaç yıl evvel yine talepler doğrultusunda bedelli askerli kararı alındı. Yaş sınırı sebebiyle bedelli askerlikten faydalanamayan vatandaşlarımız sosyal medya üzerinden yetkililere taleplerini iletmeye devam ediyor. Ülkemiz bir darbe girişimi atlattı ve bu nedenle güvenlik açısından ciddi zafiyetler bulunuyor. Askeri anlamda personel ihtiyacı doğdu. Pkk ile süren mücadelede göz önüne alındığında siyasiler bedelli askerlik konusuna sıcak bakmıyor.

          Bedelli askerlik açıklaması

Cumhurbaşkanından bedelli askerlik açıklaması

Sosyal medya üzerinden yetkililere ısrar sürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu akşam katıldığı bir canlı yayın programında yöneltilen soruları cevapladı. Ülke gündeminin değerlendirildiği programda gelen bir soru üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan bedelli askerlik açıklaması yaptı. Bedelli askerliğin gündemlerinde olmadığını belirten Cumhurbaşkanı vatansever yurttaşları askerliğe davet ettiğini belirtti. Bu açıklama bedelli askerlik müjdesi bekleyen yüz binlerce vatandaşı üzdü.

Bedelli askerlik gelecek mi?

Bedelli askerlik konusu gündemden düşmüyor. Asker kaçağı durumundaki vatandaşlar umutla gelecek müjdeli haberi bekliyor. Bildiğiniz gibi bu tür kararlar seçim öncesi oy potansiyeli yüksek kesimleri memnun edebilecek nitelikte olduğu için her zaman gerçekleşmesi mümkündür. Daha önceki bedelli askerlik süreçlerini incelediğimizde bedelli askerliğin gündemde olmadığı belirtildikten çok kısa bir zaman sonra müjdeli haber geldi. Bedelli askerliğe bir diğer açıdan baktığımızda profesyonel orduya geçiş süreci başlamış durumda. Türk Silahlı Kuvvetleri sahada etkin kullanabileceği eğitimli mesleği askerlik olan personel alımı yapmayı sürdürüyor. Bu süreç ne kadar hızlı ilerlerse bedelli askerlik tekrar gündeme gelecektir. Erdoğan bugün yaptığı açıklama ile bir süre bu konuyu kapatmış görünse de vatandaşlar taleplerini dile getirmeye devam edeceklerdir.

Ayrıntılı bilgi almak için TIKLAYINIZ.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

Sitemizde bulunan Kaybolan Kredi Kartı İçin Dilekçe 'ni ve Çalınan kredi kartı iptal dilekçesi, Kaybolan kredi kartı iptal dilekçesi ve kredi kartı iptali hakkındaki dilekçe örneğini indirebilirsiniz.

kez indirildi
Alanya Escort