2017 Öğretmen Alımı Olacak mı?

2017 Öğretmen Alımı Olacak mı?

Lisans
Dil
Dosya Boyutu
Üretici
İşletim Sistemi
Eklenme Tarihi2 sene önce
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen indir ()
kez indirildi

Puanlama

Vekil öğretmenlik başvuru

2017 Öğretmen Alımı Olacak mı ?

2017 öğretmen alımı olacak mı? 2017 öğretmen alımı ayrıntılar haberimizde. Sayıları 400.000’i aşan öğretmen adaylarının gözü kulağı bu haberde.  Bildiğimiz üzere öğretmen atamaları seçim öncesi yatırımların olmazsa olmazlarından.  Mezunların heyecanla  atama haberlerini takip ettiğini biliyoruz. Hükümet şubat atamasında 20.000 öğretmeni eğitim camiasına kattı. Bu sayı mezun olarak bekleyen 400.000’in içerisinde tabii ki oldukça yetersiz. Öğretmen adayları sosyal medya üzerinden milletvekilleri aracılığıyla hükümete seslerini duyurmaya çalışıyorlar. Hükümet son yıllarda yapılacak olan atamaların şubat ayında gerçekleşeceğini açıklamıştı. Milli eğitim Bakanı İsmet yılmaz son açıklamalarında öğretmen Marmara bölgesi dışında kapandığını dile getirmişti. Milli eğitim bakanının bu açıklamaları öğretmen camiasından tepki çekti.  Ayrıca bugünlerde milli eğitim müdürlüklerince ilan edilen ücretli öğretmenlik alımları öğretmen adaylarının canını bir hayli sıkıyor. Milli eğitim bakanlığı çatısı altında 70.000’lere dayanan ücretli öğretmen  sayısı olduğunu biliyoruz.  Milli eğitim bakanlığı öğretmen açığı olmadığını iddia ederken üç yüzün üzerinde milli eğitim müdürlüğü ücretli öğretmenlik ilanı verdi. Bu da demek oluyor ki milli eğitim Bakanlığının öğretmen açığı hala mevcut. Fakat milli eğitim bakanlığı öğretmen açığını kadrolu öğretmen atamak yani sigortasını bile yarım yatırdığı, hafta sonları ve tatillerde ücret vermediği ücretli öğretmenden karşılamaya gidiyor.  Doğan olarak yapılan araştırmalardan eğitim kalitesinin düşük çıkması ve bir çok alanda istenilen sonucun alınamaması bu gibi durumların  doğal sonucudur.

 Şubatta ek atama olacak mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı son açıklamalarında ağustos ayında geçerli olmak üzere bir 10.000 öğretmen alımının daha olacağını duyurmuştu. Fakat onun arkasından yapılan açıklamalarda milli eğitim bakanlığı çalışanları yeni bir atamanın ağustosta mümkün olmadığını , atama yapılmak için kadro verilse bile bu atamanın ancak şubatı yetişebileceğini söylemişti. Bu sürecin arkasından öğretmen adayları sosyal medyada tepkilerini dile getirdiler. Genellikle hükümet atama konusunda seçim öncesi zamanları seçiyor.  Bu nedenle bizler 2018 ve 2019 yıllarını öğretmen atamaları açısından değerlendirdiğimizde daha olumlu şeyler olacağını düşünüyoruz.  Milli eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın son açıklamalarına göre milli eğitim Bakanlığının yaklaşık 60.000 öğretmen açığı bulunuyor.  İl milli eğitim müdürlüklerinin ücretli öğretmenlik konusunda verdikleri ilanları ve milli eğitim bakanlığı çatısı altında çalışan ücretli öğretmenlerin sayısını düşündüğümüzde bu sayının yaklaşık 70.000’e dayandığını düşündüğümüzde öğretmen açığının aslında 120.000’leri aştığını görüyoruz.

Sitemizde bulunan Memur Zamları 2017 'ni ve 2017 en düşük memur maaşı, 2017 memur maaşı ve 2017 memur zammı hakkındaki dilekçe örneğini indirebilirsiniz.

kez indirildi
Alanya Escort